Tatilcilerin yeni rotası; KAŞ - Villa Danışmanı Blog

Tatilcilerin yeni rotası; KAŞ

Tatilcilerin yeni rotası; KAŞ

Tatilcilerin yeni rotası; KAŞ

Tatilcilerin Yeni Rotası; KAŞ

Son zamanlarda tatile nereye gitsek acaba diye düşünen herkesin ilk aklına gelen rotalardan bir tanesi muhakkak kaş oluyor. Peki sizi kaşa gelmeniz için bu kadar etkileyen ve cazip hale getiren sebepler nelerdir hiç düşündünüz mü?

Merak etmeyin biz sizler için düşündük ve biraz bu sebepleri anlatmak istedik, Evet başlıyoruz!

Kaş Nerede ve Nasıl Gidilir?

Antalya iline bağlı olup, Antalya havaalanına yaklaşık 204 km, dalaman havaalanına ise 148 km mesafededir. Antalya havaalanını kullanacak olan tatilciler otobüs terminaline geldikten sonra her saat kaş’a hareket eden otobüsler ile yaklaşık 3.30 saat süren bir yolculuk sonrası ulaşacaklardır. Eğer Dalamandan nasıl ulaşırız diye düşünüyorsanız, havaalanına indikten sonra hemen dışarıda Fethiye otogara giden otobüs yada minibüsler ile ulaştıktan sonra oradan da Fethiye-Antalya arası çalışan otobüsler ile(Örn; Batı Antalya Tur) 2 saat sonrası kaş’a ulaşmış olacaksınız.


Peki Neden Kaş?

Kaş birbirinden güzel plajları, muhteşem doğası ve tarihi, son zamanların Türkiye’deki en gözde dalış merkezi olması nedeniyle yerli ve yabancı birçok tatilcinin en gözde rotaları arasında yerini almış bulunmaktadır. Tatilinizi yaparken ayrıca bir birinden farklı aktivite fırsatları sunan kaş sizlere unutulmaz bir tatil fırsatı sunmaktadır.

Kaş'ta gezilecek yerler

Kalkan: Kaş merkeze 29 km mesafede olan kalkan son zamanlarda popülerliğini kazanmış villa tatili anlayışıyla tatilcilerin uğrak yerlerinden biri haline gelmiştir. Muhteşem kalkan körfezi yamacına konumlandırılmış birbirinden seçkin villaların bulunduğu doğusunda kaputaş plajı batısında Patara plajı olan bir tatil cennetidir.Patara Antik Kenti: Patara, Likya uygarlığının başkentliğini yapmış ve yaklaşık iki bin yıl önce uygarlığın en büyük ve en önemli limanı özelliğine sahip günümüzde ise Türkiye’nin en uzun sahilleri arasında olması sebebiyle tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Patara sahiline giderken günümüze kadar ayakta kalmayı başarabilmiş tarihi taş kapıdan antik kente giriş yaptıktan sonra yol boyu sağlı sollu tarihi kalıntıları, antik tiyatroyu vb. eserleri görürsünüz. Sahile akşam üssü güneş batmasına yakın saatlerde gitmenizi öneririz ki zira çok nadir rastlanan güzellikte güneşin batışına şahit olun. Tabii anı ölümsüzleştirip arkadaşlarınızı bu banzara karşısında kıskandırmayı da ihmal etmeyin :)

Kaş tarihi yerleri, plajları ve birbirinden güzel aktiviteleri ile anlatmakla bitmeyeceği için bu yazımızda bu kadarla sınırlandırmak zorunda kaldık. Daha çok anlatacak şeyimiz olduğu için bir daha ki yazımızda tekrar görüşmek üzere diyor, Kaş’a gelmekte geç kalmamanızı ve hemen Kaş Kiralık Villa seçeneklerine bir göz atmanızı öneriyoruz.

Müşteri Girişi

Whatsapp