Mesafeli Satış Sözleşmesi | Villa Danışmanı

Mesafeli Satış Sözleşmesi

  • Anasayfa
  • Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1; TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme ; “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralayan (bundan böyle “KULLANICI” olarak anılacak) ile “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiraya veren (bundan böyle “VİLLA DANIŞMANI” olarak anılacak) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.villadanismani.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/dairelerimizden/apartlarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran kullanıcı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “VİLLA DANIŞMANI”  rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, kullanıcıların villayı/daireyi/apartı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

Madde 2; REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS, telefon elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VİLLA DANIŞMANI yetkililerine kiralamak istediğiniz tarihleri belirtip, sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra ön kiralama işlemini yapar. VİLLA DANIŞMANI, Ön kiralama yapıldıktan sonra toplam ödenecek ücretin %35’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde seçmiş olduğunuz villa/daire/apart adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta, SMS veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. 1 (bir) iş günü içinde Kaporanın yatırılmaması durumunda VİLLA DANIŞMANI, kullanıcıya bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire’nin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/ Daire’nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine VİLLA DANIŞMANI, kullanıcıya kiralanan Villa/Apart/Daire’ yi eşyalı olarak teslim ettiği için eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu kullanıcının çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda kullanıcıya iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

Madde 3; VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Kullanıcı; belirtilen saatler dışında  giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda bir gün sonra sabah VİLLA DANIŞMANI ‘nın mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Kullanıcının; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kullanıcının geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLA DANIŞMANI bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da kullanıcının villayı/apartı/daireyi hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan kullanıcı birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLA DANIŞMANI’ nın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLA DANIŞMANI’ na 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire kontrolü yapılmadan kullanıcı villadan/aparttan/daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu kullanıcının bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Kullanıcının kendi isteği ile erken çıkması durumunda konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

Madde 4; VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ

İnternet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra kullanıcı tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLA DANIŞMANI’ na yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/dairenin kapasite durumuna göre VİLLA DANIŞMANI’ nın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VİLLA DANIŞMANI, kullanıcıdan ilave ücret talep edebilecektir. Giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen kullanıcıların dışında başka kullanıcı kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLA DANIŞMANI, kullanıcıların villayı/apartı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın/dairenin kiralanması aşamasında kullanıcının beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup kullanıcı vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

Madde 5; VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu, çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, Villa danışmanı bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için kullanıcı, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

Madde 6; EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

Madde 7; FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

Madde 8; REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/apart/daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, Havale veya Kredi Kartı ile “tek çekim veya taksitli”, veya Peşin Olarak vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Kullanıcı, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Kullanıcının iptal bildirisini VİLLA DANIŞMANI’na yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

Madde 9; İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Kullanıcılarımız sistemden yapmış oldukları rezervasyonu 24 saat içerisinde koşulsuz iptal etme hakkına sahiptir. Kullanıcının bu süre içerisinde herhangi bir ödeme yapmış ise(ödeme yaptığı saat baz alınır) kesintisiz olarak geri iade edilir.

Kullanıcılar yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 30(otuz) gün kalaya kadar iptalini talep ederse; 

a) Depozitoyu ödemiş ise geri iadesi yapılmaz.

b) Ödemenin tamamını yapmış ise depozito bedeli dışında kalan miktarı kullanıcıya iade eder.

Kullanıcı yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 30 ila 14 gün arası bir sürede iptalini talep ederse;

a) Ödemenin tamamını yapmış ise depozito hariç kalan miktarın %50’si kullanıcıya iade edilir.

b) Sadece depozitoyu ödemiş ise kalan miktarın %50’sini cezai müeyyide tazminatı olarak kullanıcıdan tahsil etme yoluna gidilir.

Kullanıcı yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 14 günden az sürede iptalini talep ederse;

a) Ödemenin tamamını yapmış ise geri iade edilmez.

b) Sadece depozitoyu ödemiş ise kalan miktarın tamamı ekstra cezai müeyyide tazminatı olarak kullanıcıdan tahsil etme yoluna gidilir.

İptal başvurularında her ayın 30 çektiği baz alınır. (örneğin 15 Nisan girişli rezervasyonun iptal talebi 15 Mart gecesi saat 23.59’a kadar yapılabilir.)

30 gün ile 14 gün kala iptal başvurusu yapıldığı taktirde giriş tarihine bakılarak iki hafta önceki tarih baz alınır.

Kullanıcı veya ilan sahibinden birisi şikayet talebinde bulunmak isterse villaya giriş yapıldıktan sonra 24 saat içerisinde villadanismani.com adresine şikayetini yazılı olarak bildirmek zorundadır.

Şirketimiz her hangi bir durum karşısında kullanıcı ile villa/apart/daire sahibi arasında arabuluculuk yapabilir anlaşmazlık durumu ortaya çıktığında son sözü söyleyen taraf şirketimiz olur. İki tarafında buna itiraz etme hakkı yoktur.

Kullanıcı yapmış olduğu rezervasyon sonucu konaklama yerinden erken çıkış yapmak isterse konaklamadığı günlerin ücretini kesinlikle geri talep edemez.

Rezervasyon iptali kullanıcıya villadanismani.com adresinden iptal onay emaili alana kadar iptal olmuş sayılmaz. Kullanıcı onay maili almamış ise villadanismani.com ile iletişime geçmelidir.

 Madde 10; REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİĞİ

Kullanıcılar rezervasyon tarihini değiştirebilir fakat  belirli birkaç özel duruma bağlıdır.

Villadanismani.com talebinizi villa sahibine iletir ve onay alırsa değişikliği gerçekleştirebilir. villadanismani.com sadece aracılık yapar burada son söz villa sahibine aittir. Villadanismani.com rezervasyon tarih değişikliği gerçekleştiği taktirde; kesilen faturalar değişeceği ekstra bir iş gücü oluşacağı için KDV içinde ekstra 250 TL işlem ücreti talep etme hakkına sahiptir.

Madde 11; villadanismani.com TARAFINDAN REZERVASYONUN İPTAL

Kullanıcının konaklama yapacağı bölgede yada konaklayacağı villa/apart/daire’ de( bölgede yaşanacak elektrik su kesintisi bilgisi, deprem vb. afet sonucu veya konaklama yapılacak villa ile ilgili ciddi problemler ortaya çıktığı durumlarda) ön görülemeyen durumlarda şirketimiz siz kullanıcılarımıza herhangi bir problem yaşamamanız adına giriş yapmadan önce iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi bir durum sonucu kullanıcılarımız yinede gelmek isterse tüm sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır. Villadanismani.com kullanıcının seçmiş olduğu villa/apart/daire ile eşdeğer özelliklerde alternatif konaklama sunar kullanıcı bunu seçebileceği gibi aynı zamanda rezervasyonu tamamen iptal edebilir ve ödemiş olduğu paranın tamamının iadesini isteyebilir.

Madde 12; HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/apartın/dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu kullanıcıdan tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında kullanıcıya gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu kullanıcıdan giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve kullanıcı ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbaşlarında bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Kullanıcının sözleşmede belirtilenden erken bir saatte ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito kullanıcıdan alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise kullanıcıdan bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Madde 13; YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, Kullanıcı, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, kiralama yapacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

Madde 14: ISITMALI YÜZME HAVUZLARI


Her villanın/apartın yüzme havuzlarında ısıtma sistemi yoktur. Isıtma sistemi var ise bu villanın/apartın/dairenin detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Bazıları ücretli bazıları ücretsizdir ve  detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Isıtmalı yüzme havuzlarının su dereceleri 26 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca veya Ilıca vs. yerlerdeki gibi kaynar su veya çok sıcak su gibi kesinlikle değildir. Böyle bir beklentiniz olmasın. Villanızı kiralarken ve ısıtmayı ücretli olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. “Bu su sıcak değil” vb. ifadeler kullanıp ısıtma için ödemiş olduğu parayı geri almak isteyenlere para iadesi yapılmayacaktır. Villayı bu şekilde (havuz ısıtmalı) kiralayan kullanıcı bu gibi durumlardan dolayı havuzu kullanamamasından Villa danışmanı sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Ayrıca havuz ısıtmaları elektrik ile yapıldığından dolayı, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi sebebiyle havuzun soğumasından Villa danışmanı sorumlu değildir.

Madde 15; SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

VİLLA DANIŞMANI ; villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak kullanıcıya teslim edilmesinden sorumludur. Girişte eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa kullanıcı tarafından VİLLA DANIŞMANI ‘na derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLA DANIŞMANI bu talebi villa/apart/daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VİLLA DANIŞMANI aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VİLLA DANIŞMANI, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VİLLA DANIŞMANI, villa/apart/daire sahibi ile kullanıcı arasında aracı durumundadır ve bu nedenle oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve kullanıcının kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VİLLA DANIŞMANI sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, kullanıcının villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlarda VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Kullanıcı, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde VİLLA DANIŞMANI‘na bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

Madde 16; FATURA – VERGİ

VİLLA DANIŞMANI web sayfasında yayımlanan hiç bir villa/apart/daire VİLLA DANIŞMANI’na ait değildir. Her villanın/apartın/dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. VİLLA DANIŞMANI, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını/dairelerini kullanıcıya kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle VİLLA DANIŞMANI, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani kullanıcıların ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart/daire sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalan miktar villa/apart/daire sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını villa/apart/daire sahibi keser ve VİLLA DANIŞMANI bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

Madde 17; KULLANICILARIN SORUMLULUKLARI

Kullanıcılar  villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür,  kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLA DANIŞMANI bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Oluşan herhangi bir hasar durumunda, kullanıcılar VİLLA DANIŞMANI’nı haberdar etmekle yükümlüdür. Kullanıcıların konakladıkları süre içinde verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise kullanıcıdan nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca kullanıcı ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle kullanıcı ve beraberindekiler hakkında VİLLA DANIŞMANI ‘na bir şikayet ulaşması durumunda VİLLA DANIŞMANI kullanıcıdan rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan kullanıcılar, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VİLLA DANIŞMANI vermez. Görünmemezlik konusunda, kullanıcılar kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VİLLA DANIŞMANI, sorumluluk kabul etmez ve bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Madde 18; MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLA DANIŞMANI hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLA DANIŞMANI ‘nın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

Madde 19; ŞİKAYETLER

Kullanıcılar villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen VİLLA DANIŞMANI’na bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VİLLA DANIŞMANI görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

Madde 20; GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

Villadanismani.com sayfasında yer alan hiçbir bilgi, fotoğraf, logo ve belgeler şirketimizin yazılı izni olmadan kesinlikle kopyalanamaz ve kullanılamaz.

Siteyi ziyaret eden kullanıcıların bilgilerini sadece kendi bünyesinde kullanıcılara daha kaliteli bir hizmet sunabilmek adına istatistiksel çalışmalar ve müşteri profili belirlemek için kullanır, diğer 3. Şahıs ve kurum/kuruluşlarla site kullanıcılarının önceden onayı veya yasal bir zorunluluk olmadan açıklamaz.

Villadanismani.com bağlı olduğu düzenleyici kurumlar veya yasama, yürütme organları kullanıcı bilgilerini istediğinde yasaların vermiş olduğu yetki kadarıyla açıklayacaktır.

Kullanıcıların villadanismani.com’a girmiş olduğu bilgilere sadece villadanismani.com ulaşabilir ve hiçbir kullanıcı diğer kullanıcaların bilgilerini göremez ve asla değiştiremez.

Kullanıcıların ödeme durumunda paylaşmış oldukları kredi kartı, banka hesap kartı vb. bilgileri anlık işlem için bir kez kullanım için talep edilmekte ve villadanismani.com’un sisteminde yer alan SSL güvenlik sertifikası şifreleme sistemi sayesinde korunmaktadır. Asla ikinci kez kullanılamaz ve saklı tutulamaz.

Şirketimiz gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına rağmen site ve sisteme yapılan saldırılar sonucu gizli bilgilerin çalınması ve 3. Şahısların eline geçmesi durumunda şirketimizin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Şirketimiz villadanismani.com sitesinde başka sitelere link verebilir ve bu link sayesinde erişilen sitelerin gizlilik uygulaması ve paylaşmış olduğu içeriklerine yönelik bir sorumluluk taşımaz.

Madde 21; DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması, ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. gibi, kısaca VİLLA DANIŞMANI ‘nın önüne geçemediği her türlü olumsuzluktan VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2)  Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) kullanıcıyı sağlıksal yönünden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Tüm Villa/apart/daire’ de konaklayacak olan kullanıcılara özel araç lazım olacaktır. Kullanıcının ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Kullanıcı, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VİLLA DANIŞMANI, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. kullanıcının kendi sorumluluğundadır.

5) Villa veya apart veya daireyi kiralamış olan kullanıcı, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VİLLA DANIŞMANI sorumlu tutulamaz. VİLLA DANIŞMANI, villanın/apartın/dairenin konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

6) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden VİLLA DANIŞMANI sorumlu tutulamaz.

7) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.villadanismani.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir yada belirtilen mesafedeki market kapanmış olabilir kullanıcı bunu göz önüne almayı kabul eder ve VİLLA DANIŞMANI bundan sorumlu tutulamaz.

8) Villada/Apartta/dairede bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan VİLLA DANIŞMANI sorumlu tutulamaz.

9) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Kullanıcının, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden kullanıcı birebir sorumludur, VİLLA DANIŞMANI bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

10) Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta/dairede, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi kullanıcının kendi sorumluluğundadır. VİLLA DANIŞMANI bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

11) Villalarda/Apartlarda/Dairelerde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

12) Kredi kartı, EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini Villa Danışmanı’na yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde villayı/apartı/daireyi kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Kullanıcının aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu tutulamaz.

13) Villada/Apartta/Dairede oluşacak kullanıcının sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesi vb durumlardan VİLLA DANIŞMANI sorumlu tutulamaz.

14) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villa/Apart/dairelerimiz birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan VİLLA DANIŞMANI sorumlu tutulamaz.

15) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VİLLA DANIŞMANI sorumlu tutulamaz.

16) Kullanıcı; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLA DANIŞMANI sorumlu tutulamaz.

17) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen kullanıcı, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip Villa Danışmanı’nı suçlamasından, VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan kullanıcının tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

18) Villanın/Apartın/Dairenin içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından kullanıcı birebir sorumludur, bu durumdan VİLLA DANIŞMANI sorumlu tutulamaz.

19) Villanın/apartın/dairenin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücud hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

20) Kiralanan villa/apart/daire çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın/dairenin bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların/dairelerin bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VİLLA DANIŞMANI kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

21) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.

Kullanıcı, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde VİLLA DANIŞMANI sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

Madde 22; İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Antalya İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.


Müşteri Girişi

Whatsapp