Antalya Plajları Rehberi, Denize Nerede Girilir? - Villa Danışmanı Blog

Antalya Plajları Rehberi, Denize Nerede Girilir?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Antalya Plajları Rehberi, Denize Nerede Girilir?
Antalya Plajları Rehberi, Denize Nerede Girilir?

Antalya Plajları Rehberi, Denize Nerede Girilir?

Antalya Plajları Rehberi, Denize Nerede Girilir?

Yaz tatili için çokça tercih edilen Antalya plajları ile göz doldurmaktadır. Antalya halk plajları tatil için gelen misafirlerini beklemektedir. Antalya’ nın popüler olan Lara plajı ve Konyaaltı plajı hakkında bilgi edinelim.

Konyaaltı Plajı

Plaj, Antalya’ nın batısında, şehir merkezine 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Antalya şehir merkezine en yakın plaj olmasından dolayı çok fazla tercih edilen bir plajdır. Bölgenin en önemli ve güzel iki plajından biri olan Konyaaltı plajı, halk plajı olmasına rağmen özel işletmeler tarafından işletilmektedir. Konyaaltı plajına giriş ücretsizdir fakat işletmeler şezlong ve şemsiye için ekstra ücret talep etmekteler.

Antalya Konyaaltı plajı Antalya limanından falezlere kadar uzanan, yaklaşık 7 – 7,5 km uzunluğunda bir plajdır. Ortalama 2 – 3 metreden sonra derinleşen, öğlen saatlerine kadar durgun, ilerleyen saatlerde dalgalanan bir denize sahiptir. Plaj, yer yer kum olsa da genellikle küçük çakıl taşıdır. Konyaaltı plajının 4,5 km uzunluğunda ve 70 metre genişliğinde olan kısmı Mavi bayrak sahibidir.

Konyaaltı plajı Antalya da bulunan diğer plajlar ile kıyaslandığında ulaşım kolaylığı, konumu ve denizin temizliği gibi faktörlerle ön plana çıkmaktadır. Konyaaltı plajına ulaşımı, şehir merkezine yakın olmasından dolayı toplu taşıma, ticari taksi, dolmuş ve ya özel aracınız ile sağlayabilirsiniz.Lara Plajı

Antalya şehir merkezine 18 km, otogara 22 km mesafede bulunan Lara plajı ismini Hititlerin kum anlamına gelen “Lara” kelimesinden almaktadır. Türkiye’nin en uzun kum plajlarından bir tanesi olan Lara plajına ulaşımınızı şehir merkezinden kalkan servisler, dolmuş, toplu taşıma, ticari taksi ve ya özel aracınız ile sağlayabilirsiniz.

Deniz suyu sıcaklığı çok soğuk olmayan plajda deniz bir miktar yosunludur. Bu rağmen deniz ve kumsal oldukça temizdir. Sabah saatlerinde su berrak olsa dahi plajın kum olmasından dolayı denize giren kişi sayısı çoğaldıkça deniz öğlen saatlerinden sonra bulanıklaşabilmektedir. Fakat deniz kıyısından uzaklaştıkça su tekrar berraklaşmaya başlamaktadır. Konyaaltı plajına nazaran deniz suyu Lara plajında 20-25 metreden sonra derinleşmektedir.

Antalya Lara plajı yaz eğitim kamplarının olması ve hemen arka kısmında bulunan küçük bir orman çadır kampı yapmak isteyen tatilciler için de uygundur. Kamp ve piknik alanları size dilediğiniz gibi tatil yapma imkanı sunmaktadır. Antalya belediyesinin alanlarına yerleştirmiş olduğu mangal alanları ile hafta sonu piknik yapabilir ve denize girebilirsiniz.

Lara halk plajı 2017 yılından bu yana mavi bayraklı denizler arasında yer almaktadır. Lara halk plajı normal şartlarda oldukça uzun bir kumsal olmasına rağmen yapılan yaz eğitim kampları sebebi ile bölünmüş ve bir kısmı özel işletmelere devredilmiştir. Bir kısmı hala Antalya belediyesi bünyesinde olmasından dolayı duş, soyunma kabini ve tuvaletlerden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Fakat her halk plajında olduğu gibi şezlong ve şemsiyeler ücretlidir. 


Birbirinden güzel bu plajlarda muhteşem bir yaz tatili geçirmek istiyorsan hemen yakınlarında bulunan Antalya Kiralık Villa şeçeneklerini incelemeye başla!

Müşteri Girişi

Whatsapp